Screen Shot 2021-12-19 at 11.23.48 PM.png

מכירים את זה שאתם מחפשים גרנולה טבעית ובריאה, שבכל ביס יש הפתעה ובלי מרכיב דומיננטי אחד שמשתלט על הטעם, ממש כמו שאתם הייתם מכינים לעצמכם?
אז ככה התחיל הסיפור שלנו עם גרנולה.
לקחנו מתכון משפחתי שעבר לאורך דורות, ועליו בנינו שלוש שכבות טעם במינונים מדויקים ומאוזנים.

אם השיבולים שלנו יכלו לדבר, הן היו מספרות איך מהרגע הראשון הן זכו אצלנו ליחס אישי, חם ואוהב, ואיך ציפינו אותן אחת-אחת כדי שלכל אחת מהן יהיה טעם עשיר ומשגע. (יש שחושבים שאנחנו משוגעים עם הטכניקה הזו). הן גם היו מספרות איך בחרנו חומרי גלם בפינצטה ויצרנו גרנולה באמת מיוחדת, כדי שיהיה מעניין בפה עד הכפית האחרונה.
 

Screen Shot 2021-12-19 at 11.39.48 PM.png

התחלנו מייצור גרנולה ביתית ובוטיקית בלב תל אביב. קראנו לה מנדל ('שקד' בגרמנית), כי כמו השקדים, גם הגרנולה שלנו היא אוצר של רכיבים מזינים ויתרונות בריאותיים. השמועה על הגרנולה הזו התפשטה כמו אש בשדה שיבולים, ומהר מאוד מצאנו את עצמנו אורזים אלפי צנצנות.
 
אז גדלנו והתרחבנו, עברנו מהעיר הסואנת למרחבים הפתוחים שבין הכנרת לחרמון בדרום רמת הגולן. כאן מגדלים במיוחד עבורנו מטע תמרים עם טעם שאין שני לו, ויש לנו סביבה אידאלית לייצור גרנולה, בזכות אוויר יבש ששומר עליה פריכה ומתפצחת.
בחרנו בקפידה שיבולת שועל מעולה וגם את התמרים, האגוזים, השקדים והצימוקים הכי טריים שיש (אפילו הכנסנו את זה לחוזה עם הספקים שלנו!). אנחנו לא מתפשרים על פחות, כי יש לנו אחריות לתת לכם את המקסימום. אנחנו גם מייצרים בעצמנו טחינה, חמאת הבוטנים וחמאת הקוקוס שמצפות את השיבולים אחת-אחת, כדי לשמור על טריות ועל טעם ייחודי. הטעם של מנדל.
 
כיום הגרנולה שלנו נמכרת ברשתות השיווק המובילות, ואנחנו מייצרים גם לרשת בתי הקפה ארומה ולרשת המשקאות rebar.

Screen Shot 2021-11-17 at 10.37.45 PM.png

המהפך שעשינו עכשיו
תמיד היה לנו חשוב לשמור על ערכים תזונתיים בריאים, אבל בואו, זו גרנולה, לא קייל. תהינו לעצמנו מה עוד אפשר לעשות כדי להיות הגרנולה הכי בריאה, ועם זאת טעימה, שיש. כזו שאתם אשכרה תרגישו שאתם עושים משהו טוב ובריא לגוף כשאתם אוכלים אותה. אז חברנו לכמה תזונאיות וביחד, רקחנו גרנולה חדשה, בריאה ומזינה יותר, הראשונה בארץ (ולדעתנו גם מעבר לגבולותיה) שמומלצת ע"י תזונאיות.ים. התוספות לא עוברות קלייה ושומרות על הערכים התזונתיים שלהן, והגרנולה לא מגובשת באשכולות כי אין בה קמחים ותוספות של סוכר. הפחתנו בסוכר, הוצאנו  את הממתיק , החלפנו את השמן בטחינה ואת הדבש בסילאן, כדי ליצור מוצר טבעוני (היועצות שלקחנו שכנעו אותנו).
 
אז יאללה, בואו תטעמו ותתאהבו בגרנולה מנדל החדשה, עם  מתכונים  מזינים יותר. בנינו סדרה של 4 מוצרים, שכמה שהם טעימים - ככה הם בריאים:
גרנולה ללא תוספת סוכר  // גרנולה שקדים וצימוקים  // גרנולה תמרים  // גרנולה סילאן
 
אנחנו יודעים שגרנולה טעימה היא גם פינוק, ויצרנו 3 טעמים שמספקים את הקרייבינג למתוק ומענגים בכל ביס (ועדיין שומרים על אורח חיים מאוזן ובריא):
גרנולה חמאת בוטנים  // גרנולה שוקולד מריר  // גרנולה חלבה תמרים
 
אה כן, ואם היינו מקבלים שקל על כל פעם ששמענו את השאלה: "אבל למה בצנצנת? שימו בשקית ותחסכו עשרות אלפי שקלים!" - היינו מיליונרים...

הצנצנת שלנו שקופה כדי שתוכלו לראות את עושר השיבולים והתוספות המעולות. מה שאתם רואים - זה מה אתם אוכלים. אנחנו משקיעים באריזות זכוכית הניתנות למיחזור בשביל השקיפות, הקיימות ואטימות האריזה, שתשמור לכם את הגרנולה מלאת טעם וקראנץ' עד המנה הבאה. תהנו!